top of page
Wydarzenia 2012

Imieniny o. Dawida - grudzień

 

W okresie bożonarodzeniowym im. obchodzi o. Dawid – opiekun Oratorium. Z tej racji przygotowaliśmy montaż słowno – muzyczny. Była to okazja do wyrażenia naszej wdzięczności. W tym dniu przeżywaliśmy również oratoryjną wigilię oraz wizytę św. Mikołaja.

 

Galeria zdjęć

Andrzejki - grudzień

 

Okazją do wspólnej zabawy były andrzejki zorganizowane dla wszystkich dziecięcych grup parafialnych. Braliśmy udział w konkursach w  różnych  zabawach andrzejkowych. Przygotowany był również słodki poczęstunek.

 

Galeria zdjęć

Imieniny o. Proboszcza - listopad

 

Od wielu już lat przygotowujemy wraz z wychowawcami z Oratorium przedstawienia z okazji Andrzejek. Tegoroczne andrzejki były adresowane do o. Proboszcza oraz ojców Andrzejów. Oddzielny spektakl przygotowały dzieci, a oddzielny wychowawcy z Oratorium.

 

Galeria zdjęć

Daleszyce - październik

 

Jesień rozpoczęliśmy 2-dniowym pobytem na wycieczce w Daleszycach. Głównym celem wyjazdu była integracja grupy poprzez zabawy na świeżym powietrzu. W parku linowym mogliśmy doskonalić swoje umiejętności i sprawdzać wytrzymałość fizyczną każdego z nas. Braliśmy również udział w zabawie w paintball.

 

Galeria zdjęć

Mrągowo - lipiec

 

Wakacje spędziliśmy w Mrągowie na dwutygodniowym odpoczynku. Podczas pobytu było dużo wycieczek. Byliśmy w parku wodnym w Hotelu Gołębiewski, na wieczorze kabaretowym zorganizowanym w mrągowskim amfiteatrze, w Gierłoży w Twierdzy Hitlera. Nie mogło zabraknąć również rejsu po mazurskich jeziorach. Mimo iż słońce rzadko wyłaniało się zza chmur, mogliśmy aktywnie spędzić czas na boisku sportowym, na kajakach czy rowerkach wodnych. Codziennie spotykaliśmy się na pogodnych wieczorkach, podczas których prezentowaliśmy efekty pracy w grupach. Największe emocje można było odczuć podczas olimpiady sportowej.

 

Galeria zdjęć

Podlesice - czerwiec

 

Dwa czerwcowe dni spędziliśmy bardzo aktywnie na wycieczce w Podlesicach. Braliśmy udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Atrakcji było wiele: wspinaczka po skałach, zjazdy na linie, przeprawy nad przepaścią mostem linowym, zejście w głąb Jaskini Berkowej, orientering w lesie. Zjazdy na linie odbywały się po pionowej skale o wysokości kilkupiętrowego bloku. Wszystko było bezpieczne, ponieważ zaopatrzeni byliśmy w profesjonalny sprzęt. Opiekę nad naszym bezpieczeństwem sprawowali wyspecjalizowani w tego typu sportach ludzie.

 

Galeria zdjęć

Pułtusk - marzec

 

W marcu udaliśmy  się na lekcję savoir – vivire do Domu Polonii w Pułtusku. Uczestniczyliśmy w prezentacji jak zachować się przy stole. Mistrz ceremonii wyjaśniał nam do czego służą poszczególne sztućce, co się je dużymi, a co mniejszymi. Lekcja ta była bardzo praktyczna, bogata w wiadomości i treści. Na koniec prezentacji zjedliśmy obiad pod okiem mistrza ceremonii, który oceniał ile zapamiętaliśmy z prezentacji i korygował popełniane przez nas błędy. Wycieczka była bardzo praktyczna i zaowocowała już przy pierwszym posiłku w Oratorium.

 

Galeria zdjęć

Kościelisko

 

W dniach 22 – 29 stycznia 37. osobowa grupa młodzieży oraz 4. opiekunów z Oratorium spędzała ferie w Kościelisku. W niedzielę przed wyjazdem na ferie została odprawiona Msza św. w intencjach uczestników wypoczynku. Po pożegnaniu z rodzinami młodzież pod troskliwym okiem opiekunów wyruszyła autokarem w drogę.

 

Po szczęśliwym dotarciu do celu grupa została zakwaterowana w Willi Cztery Pory Roku w Kościelisku. Plan zimowiska był bardzo bogaty. Centrum dnia stanowiła Eucharystia, sprawowana przez o. Dawida – kierownika zimowiska. Wiele czasu młodzież spędzała na świeżym powietrzu, spacerując po okolicznych górkach. Były to krótsze i dłuższe wyprawy. Niezwykłą atrakcją ferii były zjazdy na nartach. Ponadto młodzież nawiedziła Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, oraz miała okazję zobaczyć skocznię narciarską na Wielkiej Krokwi. Uzupełnieniem ferii była wycieczka na Gubałówkę, spacer po Krupówkach oraz kąpiel w Aqua Parku. Każdego dnia odbywały się spotkania  wychowawcze, a w ramach pogodnych wieczorków, prezentowane były scenki i praca grup w ramach programu „Dobre maniery”.

 

Podczas podsumowania zimowiska każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz niespodziankę, na pamiątkę wspólnie  spędzonych chwil w Kościelisku. Pełna wrażeń i bogatsza o nowe doświadczenia, w dobrych nastrojach grupa bezpiecznie wróciła do swoich domów.

 

Galeria zdjęć

bottom of page