top of page
Wydarzenia 2015

Jasełka

19 i 20 grudnia 2015 r.

 

W sobotę  dzieci naszej parafii zaangażowane w Oratorium, ministranci, schola, Bielanki przeżywały wspólne spotkanie wigilijne. Przez kilka tygodni poprzez przygotowanie jasełek czekały na to wyjątkowe spotkanie.

 

Po przedstawieniu bożonarodzeniowym przedstawiciele dzieci złożyły także życzenia imieninowe o. Dawidowi Wilczyńskiemu – kierownikowi Oratorium. Następnie po odczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa był czas na życzenia świąteczne, wyrażenie wdzięczności wolontariuszom Oratorium, wszystkim wspierającym to dzieło wychowania. Podczas radosnego spotkania w dzieci i wszystkich zebranych odwiedził św. Mikołaj obdarowując upominkami. 

 

W IV niedziele adwentu po Mszy św. o godz. 11.00 w Oratorium dzieci przedstawiły Jasełka dla wszystkich parafian. Wprowadzając nas w wyjątkowy tydzień kiedy będziemy przeżywali Święta Bożego Narodzenia.  

 

Galeria zdjęć

Bal świętych i aniołów

28 listopada 2015 r.

 

W ostatnim dniu roku liturgicznego dzieci z naszej parafii przeżywały bal. Wyjątkowe spotkanie ze świętymi i aniołami. Spotkanie rozpoczęła Msza św. w intencji o. Proboszcza Andrzeja Krygera – naszego solenizanta. Po Eucharystii w sali Oratorium dzieci złożyły o. Proboszczowi życzenia, następnie rozpoczęła się wspólna zabawa.

 

Bal „Świętych i Aniołów” to czas niebiańskiej zabawy, wspólnych tańców i śpiewów. Dzięki rodzicom i wolontariuszom podczas zabawy stoły ze słodkościami były pełne przysmaków najmłodszych. Dzieci przebrane były za wybranych przez siebie Świętych i Anioły. Wszyscy pięknie się przygotowali, były ciekawe stroje, które zostały nagrodzone.

 

Wspólna zabawa ze Świętymi to „mała szkoła świętości”, która pokazuje, żeby zostać Świętym wystarczy być dobrym i radosnym, czyli każdy może być świętym jeśli tylko chce.

 

Galeria zdjęć

Survival w Burzeninie

 

W dniach 18-20 września 18-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Oratorium udała się na trzydniowy wyjazd do Wioski Sportowej w Burzeninie – miejscowości położonej niedaleko Łodzi.

 

W programie znajdowało się wiele atrakcji, m.in.: wojskowy tor przeszkód, ścianka wspinaczkowa, park linowy, paintball, boiska do gry w piłkę nożną, a także tor z quadami. W trakcie wyjazdu nie zabrakło chwil na modlitwę i refleksję. Każdego dnia uczestnicy survivalu gromadzili się w jednej z sal, gdzie o. Dawid sprawował Mszę św. Warto również podkreślić świetne warunki mieszkaniowe oraz smaczne, domowe jedzenie.

 

Całość wyjazdu przebiegała w duchu sportowej rywalizacji oraz atmosferze radości.

 

Galeria zdjęć

Spotkanie wolontariuszy

 

W niedzielę 13 września Mszą św. w intencji dzieła Oratorium rozpoczął się 18. rok funkcjonowania naszej przyparafialnej świetlicy. Po modlitwie odbyło się spotkanie z osobami współtworzącymi to dzieło. Spotkanie stało się okazją do wspomnień z wakacji, podsumowania minionego roku pracy w świetlicy oraz wytyczenia planów i zadań na nowy rok działalności Oratorium. Z zapałem oraz nowymi inicjatywami rozpoczynamy kolejny rok pracy by jak najlepiej pomagać rodzinom w chrześcijańskim wychowaniu dzieci, troszcząc się o ich integralny rozwój.

 

Kolonia letnia w Olsztynie

27.06 – 10.07.2015 r.

 

27 czerwca tuż po zakończeniu roku szkolnego 30. osobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej parafialnej Świetlicy wyruszyła do Olsztyna na wakacyjny wypoczynek. W hotelu Manor położonym w malowniczym miejscu nad jeziorem Tyrsko, każdego dnia poznawaliśmy sylwetki świętych, którzy przekazywali ważne życiowe wskazówki. W ramach zajęć uczestnicy kolonii mogli rozwijać swoje talenty, a następnie prezentować je na forum całej grupy. Czas wspólnego wypoczynku był wspaniałą okazją do dbania o kondycję fizyczną, czemu służyły zajęć sportowe na boisku, basenie, kręgielni oraz „bajkolandii” – miejscu specjalnie przeznaczonym dla dzieci.

 

Centralnym wydarzeniem każdego dnia była Eucharystia – czas spotkania z Panem Bogiem, czas modlitwy za bliskich, za parafię, a także za wszystkich dzięki, którym wyjazd stał się możliwy. W czasie kolonijnego pobytu odbyliśmy cztery wycieczki. W Olsztynku będąc w hucie szkła poznaliśmy tajniki powstawania wspaniałych naczyń i ozdób szklanych. Następnie pod opieką przewodnika spacerując po skansenie zapoznawaliśmy się z historią i tradycją regionu. Podczas wycieczki do Olsztyna zwiedziliśmy Zamek Kapituły Warmińskiej, Stare Miasto, Muzeum Przyrody oraz Planetarium. W trakcie naszego pobytu na ziemi Warmińskiej odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne. Odbyliśmy również wycieczkę do „Strusiolandii”, tam poznawaliśmy życie strusi. Korzystając ze słonecznej pogody pływaliśmy na kajakach, rowerkach wodnych, a także wspólnie spędzaliśmy czas nad jeziorem.

 

Czas kolonii był okazją do odpoczynku, wspólnej integracji, odkrywania piękna naszej Ojczyzny, a także talentów jakie każdy otrzymał. 10 lipca pełni wrażeń z pobytu na ziemi Warmińskiej powróciliśmy do Warszawy. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu Urzędu m.st. Warszawy – Dzielnica Wola.

 

Galeria zdjęć

Podsumowanie działalności Oratorium 2014/2015

 

24 czerwca podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jako społeczność Oratorium: dzieci, młodzież, rodzice, wolontariusze dziękowaliśmy Panu Bogu za kolejny rok oratoryjnej formacji. Po wspólnej modlitwie w ogrodzie klasztornym odbyło się spotkanie z wolontariuszami. Stanowiło ono okazję do wyrażenia wdzięczności za nieoceniony wkład poszczególnych osób w funkcjonowanie Oratorium im. Aniołów Stróżów.

 

Galeria zdjęć

Zajęcia sportowo-rekreacyjne

 

W miesiącach luty-czerwiec w ramach zajęć kształtujących dobre zagospodarowanie czasu wolnego podopieczni Oratorium brali udział w zajęciach na basenie, hali sportowej, kręgielni, a także uczestniczyli w seansach kinowych. Poszczególne atrakcje były dofinansowaniu przez Urząd m.st. Warszawy – Dzielnica Wola.

 

Galeria zdjęć

Wyjazd na południe Polski

 

Pod koniec roku szkolnego dzięki dofinansowaniu z Urzędu m.st. Warszawy – Dzielnica Wola z grupą 20. os. wyjechaliśmy na południe Polski, aby zwiedzać piękne okolice Tuchowa i Ciężkowic. W czasie wyjazdu wzięliśmy również udział w międzynarodowych rozgrywkach sportowych o Puchar Prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów. W rezultacie rozgrywek nasze drużyny spisały się na medal. W kategorii szkół podstawowych zajęliśmy trzecie miejsce, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych po wyrównanej rywalizacji, ustąpiliśmy miejsca tylko drużynie ze Słowacji. Zawodnikom oraz trenerowi gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

Galeria zdjęć

Goście z Tajlandii

 

W dniach 13-14 czerwca na warszawskim stadionie Legii odbyły się III Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziecka. Młodzi zawodnicy rywalizowali o tytuł najlepszej drużyny świata. W rozgrywkach wzięły udział drużyny z domów dziecka z całego świata. Na murawie obok drużyny z Polski zagrali młodzi zawodnicy m.in. z: Kolumbii, Meksyku, Pakistanu, Jordanii, Ukrainy, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Niemiec, Holandii. W rozgrywkach brali również udział wychowankowie domu dziecka prowadzonego przez Ojców Redemptorystów w Tajlandii. W poniedziałek 15 czerwca grupa piłkarzy z Bangkoku odwiedziła Oratorium, a także Dom Dziecka im. Janusza Korczaka. Podczas spotkania mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o kraju z którego pochodzą chłopcy oraz o ich pasji gry w piłkę nożną. Podczas spotkania wychowanków Oratorium z gośćmi z Tajlandii, pomimo bariery językowej dzieci bezproblemowo porozumiewały się wspólnie konkurując w zabawach sportowych.

 

Galeria zdjęć

Spotkanie Przyjaciół Oratorium

 

W niedzielę 14 czerwca po Mszy św. o godz. 11.00 odbyło się spotkanie osób wspierających działalność Oratorium. Spotkanie było okazją do wyrażenia wdzięczności poszczególnym dobroczyńcom za wielorakie wsparcie na rzecz parafialnej Świetlicy. Dzieci wierszem i piosenką wyraziły swoją wdzięczność.

 

Galeria zdjęć

Monpepelandia

 

W sobotni poranek 23 maja br. dzieci z parafialnego Oratorium pod opieką wychowawców wyruszyły na wspaniałą przygodę do Monpepelandii, czyli parku rozrywki znajdującym się w Dziekanowe Nowym. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji: pobyt w mini zoo, jazda strażackim samochodem i samochodem terenowym, przejażdżka konna, zabawy w sali zabaw a także na trampolinie. Uczestnicy mogli również się cieszyć zabawą na karuzeli oraz mostku tybetański. Czas spędzony na świeżym powietrzu był wspaniałą forma wypoczynku. Wyjazd został dofinansowaniu z Urzędu m.st. Warszawy – Dzielnica Wola, wspierającego działalność parafialnej świetlicy im. Aniołów Stróżów.

 

Galeria zdjęć

Kuchenne rewolucje w Oratorium

 

Dzięki dofinansowaniu z Urzędu m.st. Warszawy – Dzielnica Wola 12 maja w Oratorium odbyły się warsztaty kulinarne, przeprowadzone przez Szkołę Gotowania dla Dzieci – Little Chef. Podczas zajęć wychowankowie Świetlicy mieli okazję nauczyć się przyrządzać amerykańskie placuszki na słodko i na słono. Podczas degustacji pankejków instruktorzy zajęć zwracali baczną uwagę na przestrzeganie zasad dobrego zachowania przy stole, oraz właściwego serwowania posiłku. Zajęcia pełne radości i wzajemnej integracji były okazją do wspaniałej kulinarnej przygody i zachętą do przygotowania naleśników rodzicom w domu.

 

Galeria zdjęć

Pogrzeb p. Sabiny Baldzińskiej

 

14 maja 2015 r. pożegnaliśmy w naszym kościele parafialnym śp. p. Sabinę Baldzińską, która była wolontariuszką w Oratorium. Przychodziła do świetlicy w każdy czwartek. Pani Sabina była osobą bardzo rozmodloną, skromną o uśmiechu anioła. Z miłością podchodziła do dzieci, przygotowując posiłki z wielkim zaangażowaniem i zatroskaniem. Wierzymy, że mamy w niebie „Naszego Anioła” – p. Sabinkę.

 

Galeria zdjęć

Imieniny s. Katarzyny

 

29 kwietnia w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy, doktora Kościoła, patronki m.in. pielęgniarek, strażaków, osób cierpiących, Włoch i Europy. Św. Katarzyna ze Sieny jest również patronką s. Katarzyny Szulc posługującej w Oratorium. Z tej okazji wychowankowie Oratorium wraz z wolontariuszami wyrazili wdzięczność za pracę Siostry na rzecz Świetlicy, jednocześnie życzyli s. Katarzynie świętości i wszelkich potrzebnych łask Bożych w życiu zakonnym.

 

Galeria zdjęć

Remont sali Oratorium

 

W trosce o jakość i komfort przebywania dzieci w Oratorium, w kwietniu rozpoczął się remont głównej sali Świetlicy. W ramach prac zostało wymienione oświetlenie, nagłośnienie, sala oraz scena zostały pomalowane. Zmodernizowane zostało również oświetlenie sceny. Zwieńczeniem prac było wykonanie przez panią Helen Arut (malarkę, projektantkę, autorkę witraży w wielu kościołach i kaplicach) herbu Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela – redemptorystów.

 

W tym miejscu należą się wielkie podziękowania dla osób, które przyczyniły się do przeprowadzenia remontu poprzez swoją wiedzę oraz wsparcie finansowe. Słowa uznania również dla wykonawców poszczególnych prac za profesjonalizm, kulturę i organizację pracy, dzięki czemu remont trwał niespełna miesiąc. Niedogodności związane z remontem dzieci oraz wolontariusze znosili bardzo dzielnie realizując codzienną pracę Oratorium w kawiarence parafialnej. Po skończonym remoncie wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że warto było trochę się potrudzić.

 

Galeria zdjęć

Spotkanie z historią w Muzeum Powstania Warszawskiego

 

25 marca br. podopieczni Oratorium uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii w Muzeum Powstania Warszawskiego. Swoja przygodę z historią rozpoczęliśmy od wspólnego spotkania z p. Karlem Mazurem – odpowiedzialnym za dział edukacji w Muzeum, który w sposób niezwykle interesujący przybliżył nam czas Powstania Warszawskiego. Następnie podczas pokazu filmowego mogliśmy usłyszeć o udziale dzieci i młodzieży w Powstaniu, o zadaniach tzw. poczty powstańczej oraz Szarych Szeregów.

 

Zwiedzanie muzeum odbywało się w dwóch grupach wiekowych. Młodsi na czas zwiedzania stali się „małymi detektywami” poznającymi tajne miejsce powstańczej Warszawy. Natomiast druga grupa wsłuchiwała się w opowieści o Powstaniu i wędrowała z Panem Karolem dotykając historii. Spotkanie z historią w Muzeum Powstania Warszawskiego głęboko zapisało się w naszej pamięci. Lekcja muzealna został sfinansowany przez Urząd m.st. Warszawa – Dzielnica Wola.

Savoir vivre w Pułtusku

 

21 marca podopieczni Oratorium im. Aniołów Stróżów wyruszyli do Zamku Polonii w Pułtusku, by uczestniczyć w gawędzie o dobrym zachowaniu się przy stole. W pierwszej części zajęć zwrócono uwagę na zastosowanie poszczególnych sztućców, zastawy serwisowej oraz właściwą postawę przy stole. Po części wykładowej uczestnicy mieli możliwość wykorzystania zdobytych umiejętności w praktyce podczas uroczystego obiadu. Wyjazd został sfinansowany przez Urząd m.st. Warszawa – Dzielnica Wola.

 

Galeria zdjęć

Ferie z Superbohaterem

 

W dniach 18-25 stycznia dzieci i młodzież z naszej parafii przeżywały ferie w malowniczym Murzasichlu. Czas wypoczynku rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią, po której ruszyliśmy w drogę ku górom. Przystankiem na modlitwę i zwiedzanie były Łagiewniki – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Następnie pełni zapału dotarliśmy do ośrodka Giewont w Murzasichlu.

 

Każdego dnia mieliśmy okazję nie tylko podziwić góry, ale i spacerować ich dolinami, jeździć na nartach czy korzystać z atrakcji basenu w Zakopanym oraz naszym ośrodku. W środę odwiedziliśmy ojców Redemptorystów w Kościelisku, gdzie modliliśmy się podczas Mszy świętej, poczym zostaliśmy wspaniale ugoszczeni przez gospodarzy: o. Jakuba i br. Damiana.

 

W czasie naszego pobytu nie zabrakło spaceru po Krupówkach, a także codziennej pracy w grupach oraz wspólnych spotkań podczas pogodnych wieczorków. Pełni nadziei na kolejne ferie w górach powróciliśmy do Warszawy. Wyjazd został dofinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

 

Galeria zdjęć

Kolęda w Oratorium

 

W niedzielne popołudnie 11 stycznia w Oratorium miała miejsce kolęda. Podczas wspólnej modlitwy oraz radosnego kolędowania poświęciliśmy pomieszczenia Oratorium. Spotkanie było również okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim wspierającym codzienną działalność Oratorium: wychowawcom, wolontariuszom oraz Przyjaciołom Oratorium, którzy wspierają na rożne sposoby naszą parafialną świetlicę. Wspólne kolędowanie zakończyliśmy Eucharystią sprawowaną w intencji wszystkich osób związanych z Oratorium.

 

Galeria zdjęć

bottom of page