top of page

Wydarzenia 2016

Kolonia w „Gwarku”

 

Nadszedł już czas wakacji, tak długo przez nas oczekiwany. Tuż po zakończeniu roku szkolnego dzieci i młodzież z Oratorium wraz z kierownikiem – o. Dawidem Wilczyńskim, wychowawcami – s. Katarzyną Szulc, Magdaleną Dzienis, Michałem Romańskim wyruszyła na dwutygodniową kolonię do Pięknej Góry. Zamiast książek w plecaku, każdy spakował niezbędne rzeczy na wakacyjną wyprawę. Dołożyliśmy do tego garść dobrego humoru, uśmiechu i dobroci. Przygotowani na wakacyjną podróż, wyruszyliśmy ze Stolicy, aby już po kilku godzinach spędzać czas nad polskim jeziorem Tajty.

Po zakwaterowaniu w pokojach, pełni zapału byliśmy gotowi na zdobywanie niezapomnianych wrażeń. W tym roku w wakacyjnych przygodach towarzyszył nam „Mały Książę”, który pomagał nam odkrywać ukryte skarby w nas samych, poszukiwać przyjaciela, a przede wszystkim być odpowiedzialnym za to, co się „oswoiło”.

Każdy dzień naszego pobytu rozpoczynał się Mszą św. – spotkaniem z naszym najlepszym Przyjacielem. Poprzez zajęcia profilaktyczno-wychowawcze poznawaliśmy świat wartości, uczyliśmy się owocnie wykorzystywać każdą wolną chwilę. Czas kolonii był bardzo urozmaicony, czekały na nas: zabawy taneczne, zawody sportowe, zajęcia survivalowe, gdzie mogliśmy się wykazać naszą zwinnością, sprytem oraz zdolnościami. Dużą radość dała nam praca w grupach i pogodne wieczorki, gdzie każdy z nas dzielił się swoimi talentami, ubogacając siebie nawzajem. Korzystając z pięknej słonecznej pogody wyruszaliśmy na kąpiel w jeziorze, aby poczuć się jak ryba w wodzie. Niezapomniane wrażenia przyniosły nam również wycieczki do Giżycka, Gierłoży, Mazurskiego Parku Atrakcji czy Świętej Lipki.

Na zakończenie każdy z uczestników kolonii otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek za udział i zaangażowanie w owocne przeżycie tego czasu.

Był to również czas podsumowania i wyrażenia wdzięczności o. Dawidowi za 5-letnią oraz s. Katarzynie za 3-letnią posługę w Oratorium. Za modlitwę i troskę, by niczego nam nie zabrakło. Za wielkie serce, którego mogliśmy doświadczyć w codziennych spotkaniach. Za otwarte oczy na potrzeby drugiego człowieka, za dobre słowo, które potrafiło wywołać uśmiech na smutnej twarzy dziecka.

Z całego serca dziękujemy o. Dawidowi za organizowanie corocznych kolonii, zimowisk i wycieczek, podczas których mogliśmy wypoczywać i poszerzać swoje horyzonty. WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ!

Nasza „Wyprawa z Małym Księciem” nie kończy się na 2-tygodniowym pobycie na kolonii. Dzięki bohaterowi książki Antoine de Saint-Exupery jesteśmy bogatsi o wiele doświadczeń i jako dobrego kolegę zabieramy go do naszych środowisk.

Wyrazy wdzięczności kierujemy również pod adresem Urzędu m.st. Warszawy – Dzielnica Wola, który współfinansował nasz wyjazd.

 

Galeria zdjęć

Pożegnania nadszedł czas

22 czerwca we wspólnocie Oratoryjnej miało miejsce pożegnanie o. Dawida Wilczyńskiego i s. Katarzyny Szulc. Słowa podziękowań wyraziły dzieci oraz o. Proboszcz – Andrzej Kryger. Swoją wdzięczność za 5 lat owocnej współpracy z wychowankami oraz wolontariuszami zaangażowanymi w działalność Oratorium wyraził również o. Dawid.

Następnie o godz. 18.30 zgromadziła nas Eucharystia jako dziękczynienie za rok pracy w Oratorium. Dziękowaliśmy Bogu za każde wspólne spotkanie, za czas zabawy i nauki. W swojej modlitwie wyraziliśmy wdzięczność za troskę o. Dawida i s. Katarzyny o dzieci i młodzież. Przedstawiciele parafii, młodzieży, dzieci i ministrantów skierowali z serca płynące słowa wdzięczności za czynione dobro Ojca i Siostry dla wspólnoty parafialnej.

Po Mszy św. w ogrodzie klasztornym odbyło się spotkanie z wolontariuszami, którzy wspominając czas owocnej posługi o. Dawida dziękowali za opiekę nad Oratorium, dobre słowo, życzliwość, uśmiech dzięki czemu każdy z nas czuł się jak w rodzinie. Wyrazy wdzięczności wyrażono również s. Katarzynie za pełnioną pracę, życząc wielu łask Bożych w pełnieniu nowej posługi. Podczas wspólnego świętowania do słów podziękowań dołączył się o. Proboszcz.

Na zakończenie o. Dawid podsumował czas współpracy i wyraził wdzięczność wszystkim zebranym.

Galeria zdjęć

Wolontariusze w Wildze

 

W dniach 11-12 czerwca Wolontariusze na co dzień posługujący w Oratorium przeżywali  wyjątkowe spotkanie w Wildze. W pięknie położonym ośrodku mieliśmy okazję wspólnie cieszyć się swoją obecnością oraz pięknem stworzonego przez Pana Boga świata. Poprzez rozmaite zajęcia regenerowaliśmy nasze siły duchowe oraz fizyczne. Wspólny wyjazd był podziękowaniem za współtworzenie Oratorium, za troskę o dzieci, za ofiarowywany z miłością czas. Podczas wspólnego wyjazdu przeplatanego modlitwą i rekreacją nie zabrakło wspomnień, a także spojrzenia z nadzieją w przyszłość.

Galeria zdjęć

Imieniny s. Katarzyny

W kwietniu swoje imieniny obchodzi siostra Katarzyna Szulc, która na co dzień posługuje w Oratorium. Z tej racji dzieci ze świetlicy, pod czujnym okiem wychowawców oraz s. Marty zaprezentowały montaż słowno-muzyczny poprzez, który wyraziły Siostrze swoją wdzięczność za serce, które wkłada w realizację swojego powołania. Swoją wdzięczność wraz z życzenia wyrazili również o. proboszcz Andrzej Kryger.

Galeria zdjęć

Wyprawa do „Krainy Wilka”

 

W dniach 21-24 kwietnia grupa dzieci i młodzieży z Oratorium wraz z o. Dawidem Wilczyńskim oraz br. Bolesławem Kuboniem uczestniczyła w wyprawie do Polańczyka. Każdy dzień naszej wycieczki był pełen różnych niespodzianek i niezapomnianych wrażeń. Jednym słowem – czekało na nas wiele atrakcji.

 

Już pierwszego dnia mogliśmy się wykazać naszymi sprawnościami: siłą, zręcznością i sprytem podczas różnych konkurencji sportowych. Kolejnego dnia staliśmy się „małymi odkrywcami bieszczadzkich tajemnic”. Z mapą w ręku i sokolim okiem, poszukując wskazówek o ukrytych skarbach dotarliśmy do łemkowskiej wsi – Bereźnicy Niżnej. Następnie niczym zawodowcy pokonaliśmy górskie potoki budując z kamieni mosty. Ciekawą przygodą okazała się również wędrówka na szczyt Połoniny Wetlińskiej.

 

Czas wyjazdu to także zawiązanie wspólnych więzi poprzez pracę zespołową, z którą mogliśmy się zmierzyć podczas spływu pontonami w dolinie Sanu. Niezapomnianą przygodą była wyprawa samochodami terenowymi po bieszczadzkich bezdrożach, która niejednego z nas przyprawiła o „gęsią skórkę”. Wiele wrażeń zapewnił nam również rejs po Zalewie Solińskim. I tak zakończyła się nasza przygoda w polskich górach, podczas której nie tylko dobrze się bawiliśmy, ale również zobaczyliśmy piękno naszego ojczystego kraju. Program pobytu był bardzo bogaty i atrakcyjny. Centralnym punktem każdego dnia było wspólne spotkanie na Eucharystii.

 

Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Urzędu m. st. Warszawy – Dzielnica Wola za sfinansowanie wyjazdu.

 

Galeria zdjęć

Ciekawe spotkanie w Oratorium

 

Podczas zajęć w Oratorium dzieci mogły poznać historię p. Joanny osoby niewidomej oraz jej psa asystującego. Dzieci mogły poznać pismo osób niewidomych, ich sposób komunikowania się ze światem, ich codzienność. P. Joanna na co dzień pracuje w fundacji  działającej na rzecz osób niewidomych zajmującą się m.in.szkoleniem psów przewodników oraz rehabilitacją.

 

Galeria zdjęć

Oratorium na „pełnej petardzie”

 

Po feriach we wspólnocie Oratorium rozpoczęliśmy nowy semestr nauki i wspólnych zajęć. Aby utrwalić sobie nasze zasady pomagające nam w naszej codzienności podczas zajęć przypomnieliśmy sobie regulamin.

 

Wspólnie stworzyliśmy naszą tablicę imienin wolontariuszy i urodzin dzieci aby wspólnie świętować ważne dni naszego życia. Po odrobieniu lekcji ulubioną zabawą wszystkich jest gra w ping ponga oraz zabawy w basenie z kulkami. Aby rozwijać nasze talenty z chęcią pomagamy w kuchni podczas przygotowania posiłku, uczestniczymy w zajęciach plastycznych, spotkaniach scholi i ministrantów a także podejmujemy wysiłek by indywidualnie uczyć się języka angielskiego.

 

Dzięki codziennej ofiarnej posłudze wolontariuszy w Oratorium wzrastamy duchowo, nadrabiamy zaległości szkolne, uczymy się dodatkowo języka angielskiego, tańczymy a przede wszystkim tworzymy wielką rodzinę gdzie dbamy o siebie nawzajem. Wszystkim wspierającym Oratorium dziękujemy i zapewniamy modlitwę szczególnie podczas każdej środowej nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Galeria zdjęć

Ferie zimowe w Białym Dunajcu

 

Kiedy nastaje zimowy czas wszyscy z utęsknieniem czekamy na ferie zimowe, aby odpocząć i nabrać sił. Również i my: dzieci oraz młodzież z Oratorium w dniach 6-13.02.2016 r. wybraliśmy się razem z o. Dawidem Wilczyńskim – kierownikiem oraz wychowawcami – br. Bolesławem Kuboniem oraz Tomaszem Plenznerem na obóz sportowy do Białego Dunajca. Zanim dotarliśmy do celu naszej podróży odwiedziliśmy niezwykłe miejsca. Było to Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz znajdujące się nieopodal Centrum JP II. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy zakwaterowani w Ośrodku Bernadetta.

 

Plan obozu był bardzo bogaty i atrakcyjny. Centrum każdego dnia stanowiła Eucharystia. Podczas pobytu „w stolicy polskiego wypoczynku i sportu zimowego” mieliśmy okazję zobaczyć skocznię narciarską na Wielkiej Krokwi. Po wjeździe wyciągiem krzesełkowym na górę można było niejako doświadczyć przestrzeni, którą pokonują sportowcy podczas skoków. Nawiedziliśmy również Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

 

Nie zabrakło wielu innych atrakcji, którymi każdego dnia ubogacali nas Opiekunowie tj. olimpiady sportowe, mecze piłki nożnej na hali sportowej, jazda na nartach, pobyt w Aquaparku w Zakopanem. Ponadto każdego dnia odbywały się dające dużo dobrego zajęcia wychowawczo-profilaktyczne, jak i spotkania z dobrym filmem. Podsumowując czas obozu każdy uczestnik wyraził chęć przeżycia raz jeszcze takiej przygody. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz niespodziankę na wspomnienie wspólnych chwil mile spędzonych w Białym Dunajcu.

 

Serdecznie dziękujemy o. Dawidowi za zorganizowanie obozu i troskę o nas. Wyrazy wdzięczności kierujemy również pod adresem Urzędu m.st. Warszawy – Dzielnica Wola, który współfinansował nasz wyjazd. Obóz umożliwił nam pożytecznie i zdrowo spędzić ferie, podziwiać piękno stworzonego przez Boga świata oraz pokazał nam normy życia we wspólnocie i zachowania w różnych sytuacjach.

 

Galeria zdjęć

Kolęda

 

27 stycznia w Oratorium przeżywaliśmy kolędę. Wspólne spotkanie z dziećmi, wolontariuszami oraz osobami wspierającymi dzieło wychowania rozpoczęło się od Jasełek. Następnie w modlitwie prosiliśmy Pana Boga o błogosławieństwo dla przebywających na co dzień w Oratorium. Wspólna kolęda była czasem spotkania, wyrażenia wdzięczności wszystkim tworzącym parafialna świetlicę.

 

Galeria zdjęć

bottom of page