top of page

o. Bernard Łubieński CSsR

10 września 2023 r. przypadała 90. rocznica śmierci o. Bernarda Łubieńskiego. Jego pogrzeb był uroczysty, gdyż o. Bernard był pierwszym redemptorystą, który zmarł w warszawskim domu Zgromadzenia, znajdującym się na Woli przy kościele św. Klemensa Hofbauera. Powszechna opinia stwierdzała jego świętość i zaczęto mówić o procesie beatyfikacyjnym. 


Pragniemy prosić Boga o przyspieszenie jego procesu, modląc się szczególnie o cud przez wstawiennictwo o. Bernarda, który jest konieczny do ogłoszenia go błogosławionym. Taka modlitwa zanoszona jest w kościołach i parafiach prowadzonych przez redemptorystów 10. dnia każdego miesiąca, kiedy przeżywamy dzień modlitw o jego beatyfikację. Również na naszej stronie internetowej chcemy przybliżać osobę i duchowość tego wielkiego misjonarza naszym parafianom oraz wiernym, którym posługujemy, dzieciom i młodzieży w szkołach oraz chorym w szpitalach. 


Drodzy Czytelnicy, zapraszamy Was do włączania się w te inicjatywy i serdecznie prosimy, aby powiadamiać nas o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem o. Bernarda Łubieńskiego.

Więcej informacji na stronie: https://www.redemptor.pl/kategoria/o-bernard-lubienski/

bottom of page