18.11.2018r.

18 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. W naszej parafii o godz 16:00 o. proboszcz Andrzej Kryger odprawił Mszę Św. z udziałem ubogich. Następnie wszyscy uczestnicy udali się do Oratorium na spotkanie przygotowane przez wolontariuszy naszej parafii.

13.10.2018r.

13 października, 7-osobowa grupa wolontariuszy wraz z o.proboszczem Andrzejem Krygerem, udała się na pielgrzymkę do Niepokalanowa. O godz. 12:00 w  kaplicy św. Maksymiliana odprawiona została Eucharystia. W bazylice NMP odmówiliśmy różaniec w intencji ubogich, a następnie w Kaplicy Pokoju każdy miał chwilę dla siebie. Nie zabrakło czasu na wspólny posiłek i rozmowy przy kawie i lodach.

09.06.2018r.

W sobotę 9 czerwca, 9-cio osobową grupą wolontariuszy wraz z o.proboszczem Andrzejem Krygerem, udaliśmy się na pielgrzymkę do Loretto. W kaplicy Matki Bożej fatimskiej odprawiona została Eucharystia, której przewodnią myślą było "Doszukiwanie się w drugim, potrzebującym człowieku Chrystusa". Zwiedziliśmy sanktuarium,a następnie udaliśmy się ognisko nad rzeką Liwiec. Przy pieczonych kiełbaskach, miło spędzaliśmy czas, opowiadając historie. Wszystko zakończyliśmy kawą i lodami.

03.03.2018r.

W sobotę, 3 marca, wolontariusze przeżywali swój dzień skupienia. O godz. 11:00 wzięli udział we Mszy św. sprawowanej przez o. proboszcza Andrzeja Krygera, a następnie udali się do Oratorium, gdzie odbyła się konferencja wraz z dyskusją. Przygotowany został również posiłek, po którym wolontariusze przystąpili do pracy w grupie, by uświadomić sobie, że swoimi umiejętnościami (nawet tymi, o których nie wiedzą) mogą wzmocnić pracę całego zespołu. Na zakończenie odmówiona została Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz złożona deklaracja modlitwy za siebie nawzajem.

17.12.2017r.

Trzecia niedziela adwentu była nie tylko okazją do udziału w comiesięcznej Mszy św. z niepełnosprawnymi, ale również przedświątecznym spotkaniem wolontariuszy. Po Eucharystii, którą sprawował o. proboszcz Andrzej Kryger, przełamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy życzenia i zasiedliśmy do stołu wigilijnego. Czas płyną beztrosko wśród pogodnych rozmów i radowania się obecnością ludzi, którzy nawzajem siebie potrzebują.     

19.11.2017

O godz. 15:00 w Oratorium o. Proboszcz Andrzej Kryger odprawił kolejną już Mszę św. z udziałem niepełnosprawnych, ich rodzin i wolontariuszy. Podczas kazania nawiązał do ewangelii o talentach, które każdy otrzymuje od Pana Boga i które są darem dla każdego nas i dla tych, których spotykamy w życiu. Po zakończonej Eucharystii odbyło się spotkanie przy herbacie i ciastku, podczas którego wywiązała się dyskusja na temat przemijania.

Kolejna Msza św. dla niepełnosprawnych będzie miała miejsce 17.12.2017r. o godz. 15:00.

Zapraszamy 

24.10.2017r.

24 października miało miejsce kolejne spotkanie Wolontariuszy.

Rozpoczęliśmy od wykładu p.Jana Faberskiego o darze krwi, o tym jak ważną rolę odgrywa  świadomość oddawania krwi i propagowanie tego w społeczeństwie. 

Następnie wypełniliśmy formularze personalne wolontariusza.

Od listopada będziemy zajmowali się wydawaniem chleba i bułek w parafii, pomocą dzieciom w nauce w oratorium, odwiedzaniem samotnych i opuszczonych oraz wspieraniem rodziców dzieci z autyzmem. 

Obecnie grono wolontariuszy liczy 12 osób

cdn...

11.10.2017r.

W środę 11.10.2017 o godz.19.15 spotkała się grupa ludzi, która chce pomagać biednym i potrzebującym.

Mottem naszego działania są słowa św. br.Alberta „Bądź dobry jak chleb”.

 

Propozycje zaangażowania się w naszej parafii:

 

a) chorzy i samotni (wizyty w domach)

b) bezdomni (wydawanie pieczywa + herbaty)

c) pomoc prawna

d) oratorium dzieci

e) akcje okolicznościowe (wigilia dla bezdomnych, palmy, ołtarze - Boże Ciało)

f) grupa wsparcia duchowego wolontariatu (dla osób, które z różnych powodów nie mają możliwości czynnego włączenia się w wolontariat)

 

Czekamy również na Ciebie we wtorek 24.10.2017 o godz.19.15 na furcie w klasztorze. tel.kontaktowy  606319081

1 / 1

Please reload

© 2021 Parafia św. Klemensa Hofbauera w Warszawie