top of page
Wydarzenia 2014

Spotkanie opłatkowe

 

20 grudnia br. w Oratorium odbyło się spotkanie opłatkowe dla grup dziecięcych i młodzieżowych zaangażowanych w życie naszej wspólnoty parafialnej. Spotkanie rozpoczęło się montażem słowno-muzycznym wprowadzającym w klimat świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie przedstawienia miały miejsce życzenia imieninowe dla o. Dawida – opiekuna Oratorium. Po świątecznych życzeniach i wspólnym posiłku przybył oczekiwany przez wszystkich św. Mikołaj, który obdarował zebranych upominkami.

 

Galeria zdjęć

Św. Mikołaj

 

12 grudnia br. do Oratorium przybył św. Mikołaj na spotkanie z dzieci z terenu dzielnicy Wola należącymi do naszej parafii. Spotkanie zostało przygotowane we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Strażą Miejską. Na wstępie zabrali głos o. proboszcz Andrzej Kryger oraz dyrektor MOPS dzielnicy Wola pani Bogusława Biedrzycka witając wszystkie dzieci i ich rodziców. Następnie pracownicy Straży Miejskiej zaprosili dzieci do obejrzenia przedstawienie teatralnego „O Florce, która chciała zostać piłkarzem”. Po posiłku do dzieci przybył upragniony gość – św. Mikołaj obdarowując wszystkich upominkami przygotowanymi przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

Galeria zdjęć

Trojanów

 

6 grudnia br. dzieci i młodzież z Oratorium udały się na wycieczkę do Trojanowa w poszukiwaniu św. Mikołaja. Pierwszym etapem wyjazdu był Dwór Świątecznych Wróżek. W tym miejscu mieliśmy okazję poznać komnaty św. Mikołaja oraz wykonać samodzielnie ozdobę na choinkę. Atrakcją dodatkową była niecodzienna zabawa w basenie z kulkami. Kolejnym etapem poszukiwań św. Mikołaja był pobyt w Farmie Iluzji. Pod opieką pomocników św. Mikołaja zwiedziliśmy cały kompleks, korzystając z rozmaitych atrakcji. Pomimo braku upragnionego śniegu uczestniczyliśmy w kuligu na kółkach. Zwieńczeniem naszego pobytu w Trojanowie było spotkanie ze św. Mikołajem. Wyjazd został sfinansowany przez Urząd Miasta st. Warszawy – Dzielnica Wola.

 

Galeria zdjęć

Andrzejki

 

29 listopada br. dzieci z naszej parafii świętowały dzień imienin o. proboszcza Andrzeja Krygera. Wspólne spotkanie rozpoczęła Eucharystia sprawowana w intencji Solenizanta. Następnie miało miejsce przedstawienie pt. „Głos muszli”, oraz życzenia od dzieci, młodzieży i liturgicznej służby ołtarza. Po części oficjalnej rozpoczął się bal świętych. Dzieci przebrane ze świętych patronów brały udział w zabawach i konkursach, bawiąc się wspólnie do godz. 19.00. Następnego dnia po Mszy św. o godz. 11:00 z racji imienin o. Proboszcza dorośli wystawili sztukę: „Promieniowanie ojcostwa” autorstwa Karola Wojtyły.

 

Galeria zdjęć

„Czas Honoru” na Karolkowej

 

W niedziele 23 listopada odbyła się akcja charytatywna na rzecz dzieci z Oratorium im. „Aniołów Stróżów”. Obecnie w naszym Oratorium otaczamy opieką 40 dzieci. W akcję włączyli się aktorzy i twórcy serialu „Czas honoru”. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wernika Humaj, Krzysztof Chodorowski, Stefan Pawłowski, Maciej Musiał, Mariusz Ostrowski, Aneta Brzozowska, Agnieszka Rembecka oraz Piotr Śliskowski.

 

W czasie kilkugodzinnego spotkania miał miejsce występ scholi parafialnej, odbyła się licytacja pamiątek związanych z serialem oraz fanklubem „Cichociemni”, który był współorganizatorem przedsięwzięcia. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki patriotyczne, wysłuchaliśmy relacji aktorów z planu filmowego. Wszyscy zebrani mogli zdobyć autografy oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia z aktorami. Dzieci pod opieką wolontariuszy przygotowywały własnoręczne świąteczne kartki i ozdoby choinkowe. Nie zabrakło konkursów oraz wspólnych gier i zabaw. W trakcie spotkania odbywał się również kiermasz ozdób świątecznych oraz ciast.

 

Dla wielu osób przybyłych do Oratorium na ul. Karolkowej niejednokrotnie z różnych części Polski chwile spędzony razem z osobami związanymi z serialem „Czas honoru” pozostaną na długo w pamięci.

 

Galeria zdjęć

Rocznica założenia Oratorium

 

2. października w liturgiczne wspomnienie św. Aniołów Stróżów kolejną rocznicę powstania świętowała społeczność Oratorium. Dzień Patronów stał się okazją do dziękczynienia Panu Bogu za wszystkich, którzy zakładali to miejsce, jak również za tych którzy obecnie przyczyniają się do funkcjonowania Oratorium.

 

Świętowanie rozpoczęła uroczysta Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem o. Proboszcza Andrzeja Krygera. Podczas Mszy św. modlitewną pamięcią objęci zostali wszyscy, którzy przyczyniali się do powstania parafialnej świetlicy, w pierwszej kolejności o. Stanisław Dębski oraz s. Małgorzata Kaput a także wiele innych osób. Żyjących jak i zmarłych składaliśmy na Ołtarzu Pańskim.

 

Po wspólnej modlitwie w sali Oratorium odbyło się przedstawienie pt.: „Pod okiem Anioła”, przygotowane przez dzieci i młodzież z Oratorium. Przedstawienie swoim scenariuszem sięgało do początków apostolskiej działalności Redemptorystów w Warszawie, których służba stała się inspiracją do kontynuacji dzieł opiekuńczo-wychowawczych.

 

Wspólne wspomnienia, rozmowy, spotkanie z wychowawcami, wolontariuszami oraz rodzicami i wychowankami stało się okazją do wymiany zdań i wzajemnej integracji.

 

Galeria zdjęć

Spotkanie Wolontariuszy

 

W niedzielę 31 sierpnia Eucharystią o godz. 18.30 rozpoczęło się spotkanie Wolontariuszy Oratorium im. „Aniołów Stróżów”. Spotkanie stało się okazją do wspólnych rozmów oraz wakacyjnych wspomnień. Nie zbrakło także planowania nowego roku działalności Oratorium.

 

Grupę Wolontariuszy zaangażowanych w posługę w świetlicy stanowią osoby w różnym wieku, które razem tworzą wspólnotę rozmaitych darów i talentów, a co najważniejsze wspólnotę osób pragnących służyć swoim czasem dzieciom i młodzieży.

 

Cieszymy się obecnością nowych osób pragnących zaangażować się w działalność Oratorium i zachęcamy do podobnego kroku wszystkich niezdecydowanych.

 

Galeria zdjęć

 

Kolonia letnia w Niechorzu: 28.06 – 11.07.2014 r.

 

Pierwszy dzień wakacji wychowankowie Oratorium rozpoczęli dość wcześnie, bowiem już o godzinie 6.30 uczestniczyli we Mszy św. rozpoczynającej wyjazd kolonijny do Niechorza. Każdy kolonijny dzień rozpoczynaliśmy Eucharystią podczas, której poznawaliśmy „Promyk Dnia”: promyk pokoju, wspólnoty, piękna i zachwytu, przemiany, przyjaźni, miłości, odwagi, wdzięczności, ufności oraz wytrwałości.

 

W czasie kolonii uczestniczyliśmy w wycieczkach. W Kołobrzegu mogliśmy się wspinać po parku linowym, odbyć rejs statkiem, przeżyć przygodę u Piratów połączoną z chrztem pirackim. Zwiedzaliśmy również Muzeum Oręża Polskiego. Podczas wycieczki do Międzyzdrojów odwiedziliśmy Gabinet Figur Woskowych, przeżyliśmy niezapomnianą przygodę w planetarium, a także spacerowaliśmy po „Alei Gwiazd”. Wspaniałym przeżyciem było spotkanie w wiosce Wikingów, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach: musztry, pisania piórem, garncarskich a także tworzenia filcu do biżuterii.

 

Podczas codziennych zajęć w grupach poznawaliśmy historię: „Sowy Mądrej Głowy”, „Pantery Cwaniary”, „Królika Mechanika”, „Rybki Gibki” i innych bohaterów, których historię oraz zadania do wykonania przekazywał w liście „Miś Zdziś” towarzyszący naszej kolonijnej wyprawie. Spotkania w grupach, wspólne wykonywanie zadań a następnie prezentacja osiągniętych celów podczas wieczornych spotkań pozwalały na wzajemną integrację.

Dużą radością były kąpiele w morzu, jak również wszelkie zabawy na plaży i w ośrodku, gdzie mogliśmy korzystać z rozmaitych boisk sportowych.

 

 Czas kolonii przebiegł bardzo radośnie, ale i szybko. Pan Bóg obdarzył nas swoim błogosławieństwem a niezawodna opieka Aniołów Stróżów zapewniła bezpieczny i piękny pobyt na kolonii w Niechorzu. Wszyscy szczęśliwi powróciliśmy do domów, by dzielić się poznanymi wartościami pośród najbliższych. Podczas kolonijnych dni pamiętaliśmy o wszystkich, którzy zostali w domach wspierając nas swoją modlitwą.

 

Galeria zdjęć

Podsumowanie całorocznej formacji w Oratorium

 

25 czerwca podczas wieczornej Eucharystii zakończyliśmy kolejny rok formacji w Oratorium. Przy Stole Eucharystycznym dziękowaliśmy wspólnie: dzieci, młodzież z Oratorium, wychowawcy, wolontariusze za wszystkie łaski jakimi nas Pan Bóg obdarzył. Szczególną wdzięczność wyrażaliśmy za dar drogich wolontariuszy Oratorium, którzy każdego dnia przychodzą by ofiarować swój czas. Czynią to na różne sposoby, pomagając w odrabianiu zajęć domowych, czy przygotowując posiłek na podwieczorek. Po wspólnej modlitwie wszyscy wolontariusze przeżywali agape w ogrodzie klasztornym. Wspólne spotkanie było okazją do wyrażenia wdzięczności za nieoceniony wkład w funkcjonowanie Oratorium, gdzie już blisko 15 lat dzieci pod opieką Aniołów Stróżów wzrastają w wierze, a także mają możliwość rozwoju talentów.

 

Galeria zdjęć

Przedstawienie z okazji Dnia Dziecka

 

1 czerwca po Mszy św. o godzinie 11.00 w Oratorium odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Calineczka”. Aktorski talent prezentowali rodzice, a także Ojcowie Redemptoryści. Przestawienie było dedykowane wszystkim dzieciom z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Najmłodsi widzowie byli bardzo uradowani widząc swoich rodziców i opiekunów na scenie. Na zakończenie przedstawienia wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami, a także pysznym ciastem truskawkowym. Natomiast rodzice zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

Galeria zdjęć

Imieniny s. Katarzyny

 

We wtorek 29 kwietnia swoje imieniny obchodziła s. Katarzyna Szulc. Z tej okazji dzieci oraz wolontariusze Oratorium przygotowali dla Siostry upominek w postaci montażu słowno-muzycznego. W ten sposób wyraziliśmy naszą wdzięczność za Siostry zaangażowanie w codzienne funkcjonowanie Oratorium. Następnie na Siostrę spłynęła moc życzeń, które rozpoczął o. proboszcz Andrzej Kryger. Po części oficjalnej wspólnie zasiedliśmy do agape.

 

Galeria zdjęć

Spotkanie Przyjaciół Oratorium

 

W niedzielę 30.03.2014 r. po Mszy św. o godz. 11.00 w Sali Oratorium odbyło się spotkanie osób, które zaangażowały się w inicjatywę: „Przyjaciel Oratorium”. Na spotkanie przybyli wolontariusze, którzy od lat wspierają świetlicę działającą przy Parafii św. Klemensa, jak również osoby, które odpowiedziały na zaproszenie o. Proboszcza Andrzeja Krygera, by wspierać Oratorium dobrowolną ofiarą.

 

Najpiękniej wdzięczność wyrażają dzieci, które uczyniły to słowami:

 

Jak dobrze mieć Przyjaciela każdy to wie, można mu powiedzieć wszystko wiedząc, że i tak nie przestaje kochać i zawsze będzie. Jak dobrze mieć Przyjaciela dobrego jak Anioł Stróż, który zawsze poprowadzi bezpieczną drogą, który pomoże, zmobilizuje.

 

Jest takie miejsce u Ojców Redemptorystów na Woli – Oratorium, miejsce jak dom, dobre, bezpieczne, gdzie po szkole jest czas na lekcje, ciekawe zajęcia i pyszny posiłek. To miejsce naszej formacji.

 

Dziś modląc się na Mszy św. dziękowaliśmy za Was Drodzy Przyjaciele Oratorium za was, którzy nas wspieracie każdego dnia w nauce, którzy szykujecie pyszne podwieczorki. Dziękowaliśmy za Was Naszych Cichych Przyjaciół Oratorium, którzy nas wspieracie byśmy mieli szczęśliwe dzieciństwo, byśmy pod okiem Aniołów wzrastali.

 

Najpiękniejsze są kwiaty dlatego niech one będą wyrazem naszej wdzięczności wraz z modlitwą, którą każdego dnia posyłamy do Pana Boga w naszej parafialnej świątyni.

 

Galeria zdjęć

Ferie z Narnią

 

23 lutego grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii udała się na zimowisko do Białego Dunajca. Wyjazd rozpoczęliśmy od Eucharystii w kościele parafialnym, następnie z modlitwą i błogosławieństwem ruszyliśmy w drogę.

 

W czasie podróży zatrzymaliśmy się w Królewskim Krakowie. Modląc się w Katedrze Wawelskiej oddaliśmy pokłon wielkim Polakom spoczywającym w tym miejscu. Przed relikwiami św. Stanisława modlitwą objęliśmy naszą Ojczyne. Traktem Królewskim przeszliśmy na krakowski rynek. Ostatnim przystankiem w Krakowie były Łagiewniki – Bazylika Miłosierdzia Bożego, gdzie bł. Jan Paweł II oddał świat Bożemu Miłosierdziu. Będąc w Łagiewnikach o godzinie 15.00 wraz z wieloma wiernymi modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po godzinie 15-tej ruszyliśmy w dalszą trasę.

 

Około godziny 18:00 dotarliśmy do ośrodka „Borowy” w Białym Dunajcu. Ten dom stał się dla nas miejscem wypoczynku, miejscem gdzie przez tydzień weszliśmy w rzeczywistość Narnii, gdyż programem zimowiska była pierwsza część Opowieści z Narnii. Oprócz zjazdów na nartach, kąpieli w basenach, pieszych wycieczek w czasie zimowiska poznawaliśmy historię bohaterów Narnii, a w ich przygodach szukaliśmy wskazówek dla nas, do dobrego życia.

 

Każdy dzień zimowiska rozpoczynaliśmy wspólną Eucharystią – która była najważniejszym spotkaniem. Po pysznym śniadaniu ruszaliśmy w drogę np. na stok narciarski, gdzie część uczestników miała okazję uczyć się jeździć na nartach a inni mogli doskonalić swoje umiejętności. Było przy tym dużo zabawy i radości. Po obiedzie i zasłużonym odpoczynku odbywały się zajęcia w grupach. Pewnego dnia udaliśmy się szukać świstaka w dolinie Chochołowskiej. Zwiedzając Zakopane modliliśmy się w Sanktuarium na Krzeptówkach, które zostało wybudowane jako wotum wdzięczności za uratowanie życia bł. Ojca św. Jana Pawła II.

 

Każdy dzień zimowiska z Narnią stawał się okazją do wzajemnego poznawania i świętowania. Z grupy 17 dzieci trójka przeżywała w czasie zimowiska swoje urodziny – dla naszej wspólnoty była to okazja do świętowania i radosnego spotkania. Czas, jak to w Narnii mijał bardzo szybko i po tygodniu wypoczynku pełni optymizmu i nadziei na powrót w to urokliwe miejsce wyjechaliśmy do Warszawy. Ferie, które za nami powspominać możemy na pięknych fotografiach i w sercu, a już myślmy o wakacjach… .

 

Galeria zdjęć

Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas…

 

W czwartek 23 stycznie w Oratorium przeżywaliśmy kolędę. Zebraliśmy się wspólnie by pomodlić się i poświęcić miejsce, gdzie na co dzień odrabiamy lekcje, spożywamy posiłki oraz spędzamy wolny czas. W tym szczególnym dniu gościliśmy osoby związane z Oratorium. Był z nami Proboszcz o. Andrzej Kryger, z ramienia Urzędu Dzielnicy Wola gościliśmy Pana Naczelnika Mirosława Starzyńskiego, wraz z nami była również Pani Maria Kucharska, która współtworzyła Oratorium 15 lat temu. Czas kolędy był okazją by nawzajem wyrazić sobie wdzięczność, by podziękować, przeprosić i ucieszyć się sobą. W obecnym roku 2014 będziemy obchodzić 15 lecie Oratorium – spotkanie kolędowe to dobra zapowiedź innych spotkań z cała społecznością Oratorium.

 

Galeria zdjęć

bottom of page