top of page

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.11.2023

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla. Po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Krakowie.

 2. Jutro Msza Św. na zakończenie kursu przedmałżeńskiego o godz. 18.30.

 3. W czwartek swoje imieniny obchodzi o. Andrzej Kupiński. Drogiego solenizanta otoczmy naszą modlitwą życząc wielu łask Bożych w podejmowanych posługach na rzecz naszej parafii i Zgromadzenia.

 4. Informujemy, że ze względu na zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego kapłani z posługą sakramentalną udadzą się do chorych w piątek 15 grudnia.

 5. Zapraszamy w najbliższym tygodniu na nabożeństwa i spotkania:
  - jutro spotkanie przygotowujące dorosłych do sakramentu bierzmowania o godz. 19.30 w sali św. Alfonsa, a spotkanie lektorów świeckich o godz. 20.00 w sali św. Alfonsa
  - we wtorek spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 19.15 w sali św. Alfonsa

  - w środę Nieustanna Nowenna do MBNP o godz. 8.30 i 18.00
  - w czwartek spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza o godz. 19.15 w sali św. Alfonsa

  - w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00, a spotkanie Kręgu biblijnego o godz. 19.15 w sali św. Alfonsa
  - w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem wynagradzającym Matce Bożej połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 8.30.

 6. W przyszłą niedzielę Msza Św. z udziałem singli o godz. 18.30, a po niej spotkanie w Oratorium.

 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele parafialne. Zachęcamy do nabywania opłatków przy świątyni na znak więzi wieczerzy wigilijnej ze stołem eucharystycznym.

 8. Od przyszłej niedzielę rozprowadzane będą w zakrystii i w kancelarii parafialnej Świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 9. Informujemy, że tegoroczna wizyta duszpasterska odbędzie się tak jak w poprzednich latach poprzez zgłoszenia. Serdecznie prosimy, aby rodziny i osoby, które pragną przyjąć kapłana na wizycie kolędowej zgłosiły to w zakrystii lub w kancelarii parafialnej (osobiście bądź telefonicznie) albo za pomocą formularza umieszczonego na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia należy dokonać do niedzieli 17 grudnia włącznie (jest to termin nieprzekraczalny). Jednocześnie informujemy, że ze względu na ferie zimowe w województwie mazowieckim tegoroczna kolęda będzie trwała w dniach 2-12 stycznia 2024 r.

 10. Terenowe Biuro Radia Maryja przy naszej parafii organizuje wyjazd do Torunia na 32. rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd w sobotę 2 grudnia o godz. 6.00 z parkingu przy naszym kościele. Zapisy i szczegółowe w Biurze Radia Maryja lub u p. Ewy (nr tel. 609 703 459).

 11. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie w godz. 6.00-20.00.

 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” na furcie klasztornej.

bottom of page