top of page

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1.10.2023

 1. Dzisiaj gościmy ratowników z Polskiej Fundacji Ratownictwa, którzy po każdej Mszy Św. zbierają ofiary do puszek na działalność fundacji, m.in. na zakup sprzętu szkoleniowego i ratującego życie. Natomiast w godz. 9.00-14.00 istnieje możliwość ćwiczeń z ratownikami czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy, w tym obsługę urządzenia AED (Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator).

 2. Dzisiaj rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.45 (w środę połączone z Nowenną o godz. 18.00). Zapraszamy rodziców z dziećmi i wszystkich dorosłych na nabożeństwa prowadzone przez następujące grupy:
  - poniedziałek: Rycerze Kolumba
  - wtorek, piątek i sobota: Róże różańcowe
  - czwartek: dzieci
  - niedziela: Liturgiczna Służba Ołtarza i młodzież parafii.

 3. Dzisiaj Msza Św. z udziałem singli o godz. 18.30, a po niej spotkanie w Oratorium.

 4. Jutro uroczystość odpustową ku czci Aniołów Stróżów i Msza Św. imieninowa o. Proboszcza Damiana Simonicza o godz. 18.30.

 5. W piątek odwiedzimy chorych z Komunią Świętą od godz. 9.00 (o. Maciej Nowak uda się do chorych ok. godz. 14.00)

 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.45 (w środę połączone z Nowenną o godz. 18.00). Zapraszamy rodziców z dziećmi i wszystkich dorosłych.

 7. Zapraszamy w najbliższym tygodniu na nabożeństwa i spotkania:
  - w środę Nieustanna Nowenna do MBNP o godz. 8.30 i 18.00
  - w czwartek spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza o godz. 19.15 w sali św. Alfonsa
  - w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00, katecheza przedchrzcielna o godz. 19.10 w kościele, natomiast spotkanie katechetyczne nauczycieli religii posługujących w szkołach naszej parafii o godz. 19.15 w sali św. Alfonsa
  - w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem wynagradzającym Matce Bożej połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 8.30.

 8. Przypominamy, że 9 października o godz. 19.15 rozpocznie się cykl katechez przygotowujących dorosłych do sakramentu bierzmowania, a o godz. 20.00 kurs przedmałżeński. Zapisy za pomocą specjalnego formularza na parafialnej stronie internetowej

 9. Zapraszamy mężczyzn (od 21. roku życia), aby włączyli się w szeregi dorosłych ministrantów, którzy przez swą służbę przy ołtarzu będą chcieli dawać publiczne świadectwo swej wiary i troski o piękno liturgii. Zapisy i szczegółowe informacje u o. Macieja.

 10. Informujemy, że już są przyjmowane w zakrystii lub kancelarii parafialnej intencje mszalne na 2024 rok.

 11. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie w godz. 6.00-20.00.

 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” na furcie klasztornej.

bottom of page