Święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy

27.06.2020 r.

W tym roku przygotowanie do święta Matki Bożej Nieustającej Pomocy poprowadził o. Grzegorz Kozioł, redemptorysta z Gliwic. W trakcie tzw. Triduum przybliżał najważniejsze prawdy związane z jakże powszechnie znaną ikoną. W sobotę 27 czerwca o. Grzegorz przewodniczył uroczystej Mszy Św. o godz. 9.00, po której odbyła się procesja z ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy na dziedzińcu kościoła.

Boże Ciało w dobie pandemii

11.06.2020 r.

Tegoroczna uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wraz z tradycyjną procesją miała zupełnie inny charakter. W tym roku po Mszy Św. o godz. 11.30, której przewodniczył o. Proboszcz Damian Simonicz, udaliśmy się w procesji jedynie na dziedzińcu kościoła ze względu na wymogi sanitarne jakie obowiązują. Przy czterech ołtarzach, których dekoracja nawiązywała do jubileuszu 200-lecia śmierci św. Klemensa Hofbauera - patrona parafii, oddaliśmy cześć Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie

Rozpoczęcie Roku Św. Klemensa Hofbauera

8.03.2020 r.

W niedzielę 8 marca w kościele Krzyża Św. miała miejsce okolicznościowa Msza Św. w 200 rocznicę śmierci św. Klemensa Hofbauera, patrona naszej parafii i apostoła Warszawy. Nie zabrakło na niej naszych chórzystów. Niestety z powodu epidemii koronawirusa uroczystości odpustowych w naszej parafii nie doczekaliśmy.

Msza Św. z sakramentem chorych

9.02.2020 r.

W niedzielę 9 lutego o godz. 11.00 miała miejsce Msza Św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Uczestniczyli w niej starsi, chorzy i cierpiący, przedstawiciele Służby Zdrowia, a także Rycerze Kolumba, którzy w darze ofiarowali trzy wózki inwalidzkie jakże potrzebne osobom dotkniętym różnorakimi schorzeniami

Galowy koncert kolęd

6.01.2020 r.

6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 17.00 miał miejsce Galowy Koncert Kolęd, który stał się okazją nie tylko do posłuchania kolęd, ale i do wspólnego śpiewu.

Wigilia dla najuboższych

21.12.2019 r.

W sobotę 21 grudnia Mszą Św. o godz. 14.00 rozpoczęło się spotkanie wigilijne dla najuboższych z naszej parafii, którego zwieńczeniem była Wieczerza wigilijna w Oratorium

Procesja Świętych

30.10.2019 r.

W środę 30 października odbyła się kolejny raz procesją z relikwiami świętych. W ten sposób nie tylko chcieliśmy ich bardziej poznać, ale przede wszystkim wzywać ich wstawiennictwa w naszym codziennym życiu.

Błogosławieństwo zwierząt w dzień św. Franciszka

4.10.2019 r.

4 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu - przyjaciela zwierząt. Tego dnia po Mszy Św. o godz. 15.00 miało miejsce błogosławieństwo zwierząt, i tych małych, i tych dużych.

Odpust ku czci Aniołów Stróżów

2.10.2019 r.

2 października podczas wieczornej Mszy Św. odpustowej zawierzyliśmy naszą parafię świętym Aniołom Stróżom, którym zadedykowana jest oprócz św. Klemensowi, nasza wolska świątynia. Mszy Św. przewodniczył i  homilię wygłosił ks. dziekan Zbigniew Godlewski.

zdjęcia tutaj...

1/21

Please reload

© 2020 Parafia św. Klemensa Hofbauera w Warszawie