top of page

Medal z okazji 25-lecia chóru "Sonus Innumerabiles"

11.11.2020r.

11 listopada świętujący 25-lecie istnienia chór "Sonus Innumerabiles" otrzymał z rąk wicepremiera, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotra Glińskiego odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Minister kultury w księdze pamiątkowej chóru zapisał:  "życzę dalszych sukcesów, owocnej współpracy z tutejszą Parafią oraz satysfakcji ze wspólnych działań i pogody ducha na każdy czas".

Obchody 76 rocznicy Powstania Warszawskiego

6.08.2020 r.

Obchody 76 rocznicy Rzezi Woli miały miejsce 6 sierpnia przy kościele św. Klemensa Hofbauera, w rocznicę zamordowania 30 redemptorystów posługujących w tutejszym kościele.

Już o godz. 9.15 przybył premier Mateusz Morawiecki, który złożył wiązankę kwiatów przy pomniku pod pomnikiem Męczeństwa Mieszkańców Woli. Drugą cześć obchodów rozpoczął koncert Msza Polska Jana Maklakiewicza, a następnie miała miejsce uroczysta Msza św. o godz. 18.30 pod przewodnictwem Prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów o. Janusza, na której homilię wygłosił o. Proboszcz. Po zakończonej Eucharystii, przy dźwięku dzwonu „Głos Męczenników Woli”, delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem Męczeństwa Mieszkańców Woli. Uwieńczeniem wydarzenia była promocja książki o. Pawła Mazanki CSsR Boję się śmierci pod gruzami. Sakramentki i redemptoryści w Powstaniu Warszawskim.

Błogosławieństwo pojazdów

25.07.2020 r.

W sobotę, 25 lipca obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców i podróżujących. W tym dniu, po wieczornej Mszy Św. odbyło się błogosławieństwo pojazdów

Święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy

27.06.2020 r.

W tym roku przygotowanie do święta Matki Bożej Nieustającej Pomocy poprowadził o. Grzegorz Kozioł, redemptorysta z Gliwic. W trakcie tzw. Triduum przybliżał najważniejsze prawdy związane z jakże powszechnie znaną ikoną. W sobotę 27 czerwca o. Grzegorz przewodniczył uroczystej Mszy Św. o godz. 9.00, po której odbyła się procesja z ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy na dziedzińcu kościoła.

Boże Ciało w dobie pandemii

11.06.2020 r.

Tegoroczna uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wraz z tradycyjną procesją miała zupełnie inny charakter. W tym roku po Mszy Św. o godz. 11.30, której przewodniczył o. Proboszcz Damian Simonicz, udaliśmy się w procesji jedynie na dziedzińcu kościoła ze względu na wymogi sanitarne jakie obowiązują. Przy czterech ołtarzach, których dekoracja nawiązywała do jubileuszu 200-lecia śmierci św. Klemensa Hofbauera - patrona parafii, oddaliśmy cześć Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie

Rozpoczęcie Roku Św. Klemensa Hofbauera

8.03.2020 r.

W niedzielę 8 marca w kościele Krzyża Św. miała miejsce okolicznościowa Msza Św. w 200 rocznicę śmierci św. Klemensa Hofbauera, patrona naszej parafii i apostoła Warszawy. Nie zabrakło na niej naszych chórzystów. Niestety z powodu epidemii koronawirusa uroczystości odpustowych w naszej parafii nie doczekaliśmy.

Msza Św. z sakramentem chorych

9.02.2020 r.

W niedzielę 9 lutego o godz. 11.00 miała miejsce Msza Św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Uczestniczyli w niej starsi, chorzy i cierpiący, przedstawiciele Służby Zdrowia, a także Rycerze Kolumba, którzy w darze ofiarowali trzy wózki inwalidzkie jakże potrzebne osobom dotkniętym różnorakimi schorzeniami

Galowy koncert kolęd

6.01.2020 r.

6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 17.00 miał miejsce Galowy Koncert Kolęd, który stał się okazją nie tylko do posłuchania kolęd, ale i do wspólnego śpiewu.

Wigilia dla najuboższych

21.12.2019 r.

W sobotę 21 grudnia Mszą Św. o godz. 14.00 rozpoczęło się spotkanie wigilijne dla najuboższych z naszej parafii, którego zwieńczeniem była Wieczerza wigilijna w Oratorium